19 Mayıs 2013 Pazar

Facebook sohbette çevrimdışı olmak ve belirli kişilere online görünmek

Sponsorlu Bağlantılar

Msn messenger'da hatırladığınız gibi çevrimdışı olup arkadaşlarımızla iletişimde bulunmaya devam ediyorduk. Facebook sohbette de var bu durum. Çevrimdışı görünüp online durumda kalabilirsiniz. Yani sizin online olduğunuzu göremezler fakat çevrimdışı sohbet etmeye devam edebilirsiniz. Durum böyle olunca facebook listenizde kaç kişinin online olduğunu anlamanız mümkün değildir şimdilik. Facebook sohbet listenizde  yeşil simgeli olan yani online görünen arkadaşlarınızın dışında bir de sohbette kendisini çevrimdışı gösterenler vardır. Facebook sohbette çevrimdışı olmak veya çevrimiçi olmak tek tıklamayla mümkün. Fakat bir de merak edilen belirli kişilere online ya da çevrimdışı görünmek meselesi olduğundan bu konuyu da anlatma gereği duyuyoruz. Facebook sohbet açık değilse eğer sağ en altta "sohbet(kapalı)" yazacaktır. Oraya tıkladığımızda sohbet açılır ve online olmuş oluruz. Eğer facebook sohbette çevrimdışı olmak istiyorsak sohbet listemizin üstünde bulunan mini ayar simgesine tıklarız ve "sohbeti kapat"ı seçeriz.


 Sohbeti kapat'a tıkladığımızda ise karşımıza üç seçenek çıkacak. Bunlardan ilki olan "sohbeti tüm arkadaşlara kapat" ı tıkladığımızda takdir edersiniz ki tamamen çevrimdışı olacağız ve online görünmeyeceğiz. Fakat iletişimde bulunmaya devam edebilirsiniz istediklerinizle.Diğer seçeneğimiz sohbeti şunlar hariç tüm arkadaşlara kapat'ı tıkladığımızda ise belirlediğimiz isimleri yazarız ve sadece onlar bizi çevrimiçi olarak görür, bunun dışında kalan listemizdekiler online olsalar bile bizi görmezler eğer isimlerini yazmadıysak bu listeye. Diğer üçüncü seçeneğimiz ise sohbeti sadece bazı arkadaşlara kapat. Buna tıkladığımızda belirli isimleri yazarız ve bunlar bizi sohbette online göremezler, bunun dışında kalan listemiz ise bizi görebilir. Herhangi bir seçeneği işaretledikten sonra tamam diyerek işlemi sonlandırırız ve facebook sohbette çevrimdışı olabilir ya da istediğimiz kişilere görünebiliriz böylelikle.

6 yorum:

 1. Teşekkür ederim. Detaylı bir şekilde çok bilgilendirici olmuş. Kolaylıklar dilerim. Selamlar.

  YanıtlaSil
 2. Ben çevrimdışı oldugum halde kac dakika once girdigimi karşi taraf gorebiliyor bunu saklayabiliyor muyuz

  YanıtlaSil
 3. mobilden nasıll yapacağız peki

  YanıtlaSil
 4. Mobili çözün ltf sohbeti kapatıyom fakat 1 dakika olarak gösteriyor girer girmez lüzumsuzun biri yazıyo bunu çözerseniz süper olacak

  YanıtlaSil
 5. Eskiden göremiyordu şimdi gıcık olduğumuz kişi hemen damlıyor mesaj atıyor girer girmez işe yaramıyor

  YanıtlaSil

Yorumlar herkese açıktır. Herhangi bir hesabınız yoksa yorum yazmadan önce "yorumlama biçimi"nden "adı/url" bölümünü seçip isminizi yazmanız yeterlidir. Yorumlama biçiminde "anonim" yazıyorsa yorumunuz "adsız" olarak görüntülenir. Tavsiyemiz "adı/url" seçeneğini işaretlemeniz. Yorumunuzu yazdıktan sonra bir kez "yayınla" butonuna tıklamanız yeterlidir. Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayımlanır. Böyle olmasının nedeni hakaret ve spam içeren yorumları engellemektir. Hakaret içeren yorumlar hakaret edilen tarafından dava edilebileceğinden bundan kaçınmaya özen gösteriniz.