1 Şubat 2013 Cuma

Ödemeli arama nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

Bazen kontörümüz olmaz ve aramamız gerekir birilerini. Ya da sadece bir çağrı yapmamız gerekmektedir. Kontörümüz olmadığı için bir numaraya direkt çağrı yapmaya çalıştığımızda başarısız oluruz. Fakat ödemeli arama sistemi sayesinde kontör harcamadan çağrı yapabilmek mümkün. Önceleri sadece Turkcell'de mevcut olan ödemeli arama sistemi artık diğer GSM operatörlerince de kullanılıyor. Ödemeli arama her GSM operatörü için farklı çalışıyor. Gelin onları adım adım görelim.

Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır?

Turkcell hattınız var ve ödemeli arama yapmak istiyorsunuz. Öyleyse karşı tarafın da hattı Turkcell olmalıdır. Turkcellden başka hatlara ödemeli arama yapılabilir mi? Hayır yapılamaz. Şimdi Turkcell'den Turkcell'e ödemeli aramanın nasıl yapılacağını yazalım. *135*numara#  yazıp "yes" tuşuna bastığınızda karşı tarafa çağrı gider ve karşı taraf telefona baktığında "bu bir ödemeli aramadır" diye uyarı gider.

Avea ödemeli arama nasıl yapılır?

Avea da Turkcell gibi sadece kendi operatörlerine ödemeli çağrıya izin vermektedir. Aveadan aveaya ödemeli arama yapmak için numaranın başına 9696 yazılır ve numara yazılıp "yes" tuşuna basılır. Örnek:96960554.......

Vodafone ödemeli arama nasıl yapılır?

Vodafone hattından tüm hatlara ödemeli çağrı yapılabilmektedir. Bunun için *149*numara#   yazıp "yes" tuşuna bastığımızda karşı tarafa ödemeli arama yaptığımıza dair uyarı gider.


17 yorum:

 1. Çok tşk ederim işime yaradı

  YanıtlaSil
 2. neden yeterli bakiye olmadan ödemeli olmuyo neymiş 20 gün sonra anca atarmışsın neye yarar o zamana kadar kontür yüklerim zatennnnnnnnn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim işime yaramadı

   Sil
 3. ARKADAŞLAR BEN AVEALIYIM BENİ ÖDEMELİ ARAYANLARIN ÖDEMELİ MESAJI BANA ULAŞMIYOR YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

  YanıtlaSil
 4. şemşetin kıllı17 Eylül 2013 16:20

  o çagrı gidene ben dünya çıkarım

  YanıtlaSil
 5. teşekkür ederim zor durumdan kurtardı ölüm kalım meselesiydi allah razı olsun

  YanıtlaSil
 6. saolun teşekkürler bilgilendirici

  YanıtlaSil
 7. yes tuşu ne aramya basınca beni ara atıyoda

  YanıtlaSil
 8. Ama karşıdaki kişi turkcell bn avea bn o saçma olmuş

  YanıtlaSil
 9. Beiden turkcellden her yone odemeli cagri atamiyorum ? :(

  YanıtlaSil
 10. bence turkcell de bir an önce başka hatta ödemeli atabilmek için işeyler bulmalı hersey çekim gücü değil yani

  YanıtlaSil
 11. Off off kontör olur adam olmaz arayacak arayacak adam olur bakiye 0 olurr

  YanıtlaSil

Yorumlar herkese açıktır. Herhangi bir hesabınız yoksa yorum yazmadan önce "yorumlama biçimi"nden "adı/url" bölümünü seçip isminizi yazmanız yeterlidir. Yorumlama biçiminde "anonim" yazıyorsa yorumunuz "adsız" olarak görüntülenir. Tavsiyemiz "adı/url" seçeneğini işaretlemeniz. Yorumunuzu yazdıktan sonra bir kez "yayınla" butonuna tıklamanız yeterlidir. Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayımlanır. Böyle olmasının nedeni hakaret ve spam içeren yorumları engellemektir. Hakaret içeren yorumlar hakaret edilen tarafından dava edilebileceğinden bundan kaçınmaya özen gösteriniz.