26 Şubat 2013 Salı

Skype'ta kameralı sesli görüşme nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Skype'ta kamera ayarlarını yaptıktan sonra kameralı (görüntülü) aramaya hazırsınızdır, aynı şekilde mikrofonunuz da var ve mikrofon ayarını yaparsanız hem sesli hem görüntülü aramayı aynı anda yapabilirsiniz. Görüntülü konuşma daveti nasıl gönderilir diyorsanız, bunun için kameralı ya da sesli görüşmek istediğiniz kişinin profiline tıklayınız ve "görüntülü çağrı yap" seçeneğine tıklayınız. Eğer sadece sesli görüşme istiyorsanız "çağrı yap" seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Eğer çağrı davetini gönderen sizseniz karşı tarafın kabul etmesini beklersiniz, eğer kamera davetini gönderen karşı tarafsa o zaman görüntülü arama davetini kabul edersiniz ve görüntülü sesli konuşmaya başlayabilirsiniz.

Eğer skype'ta karşı tarafı göremiyorum ya da kameram görünmüyor, karşı taraf beni görmüyor diyorsanız tekrardan görüntü, ses ayarlarını kontrol ediniz. Unutmayın, eğer kameranız bir program tarafından açıksa, mesela bilgisayarın kamera programı tarafından açıksa, bu durumda karşı taraftan görünmeyebilirsiniz. Ayarlarınızı tekrar kontrol ettikten sonra kameranın çalışıp çalışmadığını test etmek için bilgisayar programıyla açmayı deneyiniz ve testi bitirdikten sonra programı kapatmayı unutmayınız.


2 yorum:

  1. ben ses alamıyorum karşı taraftan

    YanıtlaSil
  2. kamerayı tesbit etmiyo ayarlarada baktım

    YanıtlaSil

Yorumlar herkese açıktır. Herhangi bir hesabınız yoksa yorum yazmadan önce "yorumlama biçimi"nden "adı/url" bölümünü seçip isminizi yazmanız yeterlidir. Yorumlama biçiminde "anonim" yazıyorsa yorumunuz "adsız" olarak görüntülenir. Tavsiyemiz "adı/url" seçeneğini işaretlemeniz. Yorumunuzu yazdıktan sonra bir kez "yayınla" butonuna tıklamanız yeterlidir. Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayımlanır. Böyle olmasının nedeni hakaret ve spam içeren yorumları engellemektir. Hakaret içeren yorumlar hakaret edilen tarafından dava edilebileceğinden bundan kaçınmaya özen gösteriniz.