14 Nisan 2013 Pazar

Facebookta parantez içine yazı yazma

Sponsorlu Bağlantılar

Facebookta isimlerin yanında parantez içinde yazılar, isimler, nickler görmüşsünüzdür. Kişinin profiline girilirken görünebilen parantez içi yazılar nasıl yazılıyor diyorsanız buyrun birlikte yapalım;

Sağ üst köşede ayar simgesine tıklayıp "hesap ayarları" diyelim. Ya da bunun yerine direkt https://www.facebook.com/settings?tab linkinden giriş yapıp hesap ayarlarıyla baş başa kalalım. Daha önce facebook adımızı değiştirmek için geldiğimiz bu bölümü tanıyoruz, adın yazan kısmın yanında adınız yazar, adınızın hizasında sağda ise düzenle yazmaktadır.

Düzenle'ye tıkladıktan sonra "diğer adın" kısmına yazacağımız isim, yazı, nick vs.. bizim facebookta ismimizin yanında parantez içinde görünen yazı olacak. Adınızı değiştirmekle karıştırmayın, tabi isterseniz adınızı da değiştirebilirsiniz. Fakat eğer ki sadece facebookta parantez içine yazı yazmak ya da parantez içindeki yazıyı değiştirmek istiyorsanız "diğer adın" kısmına istediğinizi yazdıktan sonra "Bu ayarları kaydetmek için lütfen Facebook şifreni gir." yazan yerin hemen altına şifrenizi girdikten sonra  "değişiklikleri kaydet" diyin.

 Eğer talebiniz kabul edilmezse facebook için uygun olmayan bir yazı yazmışsınız demektir, başka bir şey yazıp tekrar değişiklikleri kaydetmeyi deneyebilirsiniz.

2 yorum:

Yorumlar herkese açıktır. Herhangi bir hesabınız yoksa yorum yazmadan önce "yorumlama biçimi"nden "adı/url" bölümünü seçip isminizi yazmanız yeterlidir. Yorumlama biçiminde "anonim" yazıyorsa yorumunuz "adsız" olarak görüntülenir. Tavsiyemiz "adı/url" seçeneğini işaretlemeniz. Yorumunuzu yazdıktan sonra bir kez "yayınla" butonuna tıklamanız yeterlidir. Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayımlanır. Böyle olmasının nedeni hakaret ve spam içeren yorumları engellemektir. Hakaret içeren yorumlar hakaret edilen tarafından dava edilebileceğinden bundan kaçınmaya özen gösteriniz.