14 Nisan 2013 Pazar

Facebook isim değiştirme (kullanıcı adı) nasıl olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok kişi üye olduğu sitelerde bir süre sonra ismini/nickini değiştirmeyi istemektedir. Kimi siteler bu değişimi kabul etmektedir, kimi siteler ise isim değişikliğine müsaade etmemektedir. Facebook kullanıcı adı değiştirmeye müsaade etmektedir. Fakat birkaç isim değiştirme hakkınız olduğunu belirtmek isteriz. Yani facebookta kaç isim değiştirme hakkı vardır sorusuna net bir cevap veremeyiz, facebook da hesap ayarları kısmında bu soruya "birkaç" yanıtını veriyor. Bunun değişken olduğunu gördük. Özellikle sık isim değiştirmelerde facebook'un uzun süre isim değiştirme hakkını durdurduğunu hatta kimilerinde artık kullanıcı adının değişmediğini test ettik. Facebook adımı değiştiremiyorum şikayetlerinin nedeni sık isim değiştirmekten kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda bir süre kullanıcı adınızla barışık yaşayıp sonra tekrar isim değiştirmenizi öneririz.

Şimdi facebookta isim yani kullanıcı adı nasıl değiştirilir görelim. Sağ üstte ayar simgesine tıklayıp "hesap ayarları"na tıklıyoruz. İsterseniz bu bölüme direkt https://www.facebook.com/settings adresinden gidebilirsiniz. Buradan "Adın" yazan kısmın yanında facebook kullanıcı adımız yazar. Bunun karşısında ise "düzenle" yazmaktadır. "Düzenle"ye tıklayalım. Nüfus cüzdanında yazan 1. adın kısmına yeni ismimizi yazalım. İstersek nüfus cüzdanında yazan ikinci 2. adın kısmını da doldurabiliriz. Sonra nüfus cüzdanında yazan soyadın bölümünü de yazalım. Bu bilgileri nüfus cüzdanınıza göre doldurmak zorunda olmadığınızı hatırlatalım ayrıca. Gerekli değişikliği yaptıktan sonra "değişiklikleri kaydet" butonuna tıklayıp işlemi sonlandıralım. Burada "diğer adın" yazan bir seçenek var, bu da adınızın yanında parantez içinde yazan bölümdür. Facebookta parantez içinde isim, yazı nasıl yazılır derseniz bu bölümden yani "diğer adın" bölümünden yapabilirsiniz.


3 yorum:

  1. isim değiştirmede 3 hakkım bitti bi daha değiştirmemin bi yolu varmı?

    YanıtlaSil
  2. Yeni Bir yolu Varmı Nüfus Cüzdanı istiyor benden, soyad veya isim ekleyemiyorum

    YanıtlaSil

Yorumlar herkese açıktır. Herhangi bir hesabınız yoksa yorum yazmadan önce "yorumlama biçimi"nden "adı/url" bölümünü seçip isminizi yazmanız yeterlidir. Yorumlama biçiminde "anonim" yazıyorsa yorumunuz "adsız" olarak görüntülenir. Tavsiyemiz "adı/url" seçeneğini işaretlemeniz. Yorumunuzu yazdıktan sonra bir kez "yayınla" butonuna tıklamanız yeterlidir. Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayımlanır. Böyle olmasının nedeni hakaret ve spam içeren yorumları engellemektir. Hakaret içeren yorumlar hakaret edilen tarafından dava edilebileceğinden bundan kaçınmaya özen gösteriniz.