17 Nisan 2013 Çarşamba

Twitter'da kullanıcı adı ve isim değiştirmek

Sponsorlu Bağlantılar

Belirtmeliyim ki twitterda kullanıcı adınız ile kullandığınız isim farklı konulardır. Kullanıcı adı twitter hesabınızın sonuna eklenen isimdir. Örnek verecek olursak twitter/bilgiduragi twitter adresinde "bilgiduragi" kullanıcı adı oluyor. Örnek olarak verdiğim twitter adresi bu bloga ait hesaptır. Bu hesaba tıkladığımızda ise hesap isminin "Bilgi Durağı" olduğunu görüyoruz. Kullanıcı adı "bilgiduragi" şeklinde kalsa bile bu ismi "Bilginin Durağı" vs.. şeklinde değiştirebilirim. Twitter adresi (kullanıcı adı) ve isim aynı olmak zorunda değildir. Twitter'da çokça görmüşsünüzdür, @ ile başlayan yazımlarla karşılaşıyorsunuzdur. Mesela twitterda bu blogun hesabından bahsederken @bilgiduragi şeklinde yazmanız gerekmektedir. İşte bu kullanıcı adını temsil etmektedir. Sıkça yanlış anlaşılan bir konu olduğundan birbirini tekrarlayan örneklemeler sundum. Kısacası belirleyeceğiniz twitter kullanıcı adı "twitter adresiniz" olacaktır. Şimdi öncelikle twitter kullanıcı adı nasıl değiştirilir görelim;

Üstte dişli çark simgesine tıklanır ve ayarlar denir. Kullanıcı adı karşısında bir kullanıcı adı belirlenir. Belirleyeceğiniz kullanıcı adı Türkçe karakter içermemelidir. Yazdığınız kullanıcı adı kontrol edilecek ve hemen uygun ya da uygun olmadığı hafif silik bir yazıyla belirtilecektir. Eğer uygun bir kullanıcı adı yakalayabildiyseniz en aşağıda değişiklikleri kaydet diyip çıkın.

Twitter ismi değiştirmek için yine dişli çark simgesine tıklayıp ardından "ayarlar" diyeceğiz. Soldaki menülerden "profil" diyeceğiz. Burada "isim" yazan bölüme uygun bir isim yazacağız. Buradaki ismimiz Türkçe karakter içerebilir eğer istersek. İstediğimiz ismi yazdıktan sonra aşağıda değişiklikleri kaydet diyip çıkarız ekrandan.

9 yorum:

 1. Dişli çark yok nasıl yapmalıyım

  YanıtlaSil
 2. profil yok artık.hesap var ama hesapta da isim bölümü yok sadece kullanıcı adı değişiyo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok profilde değişiyor sırasıyla profil ve ayarlar -> ayarlara tıkla oradan görürsün .normal isim değiştirmede profil düzenlemede çıkıyor (yukarıda yazdığı gibi dişli çarkı yok artık ana sayfada sağ yukarda çıkan tweetle butonunun solundakine tıklayın .)

   Sil
  2. verdiğin bilgiler için teşekkür

   Sil
 3. @ ile yazdığımız kısmı tlfondan değiştiremiyor muyuZ

  YanıtlaSil
 4. Uygulamadan değil normal tarayıcıdan twitter'a gir, değiştiriliyor

  YanıtlaSil
 5. Evet ya bende @ ile yazan kısmı degistirmek istiyorummmmm help

  YanıtlaSil
 6. @ ile yazan kısım değişmiyor

  YanıtlaSil
 7. Kullanıcı adını değişince, eski kullanıcı adıyla atılan twitlerde yeni kullanıcı adı olarak değişmiyor. Eskiden atılan twitlerdeki eski kullanıcı adına tıklandığında profile erişilemiyor. Eski twitlerdeki kullanıcı adının da yenisine bağlı olarak değişmesi mümkün değil mi.

  YanıtlaSil

Yorumlar herkese açıktır. Herhangi bir hesabınız yoksa yorum yazmadan önce "yorumlama biçimi"nden "adı/url" bölümünü seçip isminizi yazmanız yeterlidir. Yorumlama biçiminde "anonim" yazıyorsa yorumunuz "adsız" olarak görüntülenir. Tavsiyemiz "adı/url" seçeneğini işaretlemeniz. Yorumunuzu yazdıktan sonra bir kez "yayınla" butonuna tıklamanız yeterlidir. Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayımlanır. Böyle olmasının nedeni hakaret ve spam içeren yorumları engellemektir. Hakaret içeren yorumlar hakaret edilen tarafından dava edilebileceğinden bundan kaçınmaya özen gösteriniz.