6 Aralık 2012 Perşembe

Facebook'ta kişi engelini kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce facebookta bir kullanıcıyı engellemeyi öğrenmiştik, bu yazımızda da çeşitli nedenlerden dolayı engellediğimiz şahsın engelini kaldırmayı işleyeceğiz. Facebookta engel kaldırma programı gibi şeylerle uğraşmanıza gerek yok, bu işlerm direkte facebook'tan yapılıyor. Sizi resimli facebookta kişi engelini kaldırma anlatımıyla baş başa bırakıyorum. Önce facebookta en üstte sağ kısımda göstermiş olduğum yere tıklıyoruz, açılan menüden "Gizlilik Ayarları"nı seçiyoruz, işte böyle.


Daha sonra açılacak gizlilik ekranında aşağıya doğru süzülüyoruz.  Kullanıcıları engelle başlığı altında engellenen kişiler var.
Buradan daha önce  engellediğimiz facebook kullanıcıları listesini göreceğiz. Eğer birden fazla kişiyi engellediyseniz sizde bu liste biraz kabarık görünecek. Bu listede engelini kaldırmak istediğimiz şahsın karşısında "Engellemeyi Kaldır" seçeneğine tıklarsak son bir işlemimiz kalacak.Engellediğimiz kişinin facebook engelini kaldırmamızı onaylamamız gerekiyor burada, "onayla" seçeneğini tıkladığımızda engellediğimiz kişinin engelini kaldırmış oluruz ya da istersek iptal diyerek bu işlemden vazgeçebiliyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken, engelini kaldırdığınız kişiyi 48 saat içerisinde tekrar engelleyemeceğinizi bilmenizdir. Yani arkadaşınızın engelini kaldırdınız, mesajlaştınız, ohooo uğraşamam engelliyorum seni derseniz başarısız olursunuz, 48 saat beklemek zorunda kalırsınız. Facebook engel kaldırma işlemi yaptıktan sonra 48 saat içerisindete krar engelleyemeyeceğinize dair uyarıyı okuyup anladıktan sonra "onayla" dediğinizde artık kişinin engeli kalkmış olur.

1 yorum:

  1. arkadaşım tarafından engellendim profilini göremiyorum. arkadaşım bu engellemeyi isterse kaldırabilirmi

    YanıtlaSil

Yorumlar herkese açıktır. Herhangi bir hesabınız yoksa yorum yazmadan önce "yorumlama biçimi"nden "adı/url" bölümünü seçip isminizi yazmanız yeterlidir. Yorumlama biçiminde "anonim" yazıyorsa yorumunuz "adsız" olarak görüntülenir. Tavsiyemiz "adı/url" seçeneğini işaretlemeniz. Yorumunuzu yazdıktan sonra bir kez "yayınla" butonuna tıklamanız yeterlidir. Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayımlanır. Böyle olmasının nedeni hakaret ve spam içeren yorumları engellemektir. Hakaret içeren yorumlar hakaret edilen tarafından dava edilebileceğinden bundan kaçınmaya özen gösteriniz.