2 Şubat 2013 Cumartesi

Twitter'da mesaj atmak

Sponsorlu Bağlantılar

Twitter'da istediğim kişiye mesaj gönderebilir miyim? Ya da takip ettiğim kişiye mesaj gönderebilir miyim? Bu sorulara cevap vermek için mesaj atmak istediğiniz kişinin sizi takip edip etmediğine bakmalısınız. Çünkü Twitter'da (tıvitır) mesaj gönderme kuralları farklı. Twitter'da sadece sizi takip eden kişilere mesaj gönderebilirsiniz. Eğer birbirinizi karşılıklı takip ediyorsanız karşılıklı mesajlaşabilirsiniz. Dolayısıyla bir kişiyi takip etseniz bile o kişi sizi takip etmiyorsa ona mesaj gönderemezsiniz.

Twitter'dan sizi takip edenlere mesaj göndermek için bir kaç yöntem var. Bunlardan birincisi kullanıcının profiline girip ekranda görünen kısımdan minik adam işaretine tıklayıp açılan seçeneklerden "direkt mesaj gönder" seçeneğine tıklamaktır.Eğer mesaj gönder seçeneği yoksa o kişinin sizi takip edip etmediğine dikkat ediniz. Eğer takip ediyorsa "seni  takip ediyor" yazıyordur profilinde.
mesaj
Diğer mesaj gönderme seçeneğiyse sağ üstte makaraya benzer simgeye tıklayıp "direkt mesaj gönder" seçeneğine tıklayıp mesaj göndermek istediğiniz kişinin ismini yazmaya başlamaktır, yazmaya başlayınca zaten ismi çıkacaktır. Eğer ismi çıkmazsa demek ki sizi takip etmiyordur yani mesaj gönderemezsiniz.

2 yorum:

  1. Birbirimizi takip ediyoruz ama ben yinede mesaj gonderemiyorum hat olustu diyor sebebi nedir

    YanıtlaSil
  2. Twitter da mesajın gönderilmedi diyor her defasında sorun ne bilmiyorum. mesajların hepsini sildim tekrar çıkıp giriş yaptım ama yine olmadı yardımcı olabilir misiniz lütfen ?

    YanıtlaSil

Yorumlar herkese açıktır. Herhangi bir hesabınız yoksa yorum yazmadan önce "yorumlama biçimi"nden "adı/url" bölümünü seçip isminizi yazmanız yeterlidir. Yorumlama biçiminde "anonim" yazıyorsa yorumunuz "adsız" olarak görüntülenir. Tavsiyemiz "adı/url" seçeneğini işaretlemeniz. Yorumunuzu yazdıktan sonra bir kez "yayınla" butonuna tıklamanız yeterlidir. Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayımlanır. Böyle olmasının nedeni hakaret ve spam içeren yorumları engellemektir. Hakaret içeren yorumlar hakaret edilen tarafından dava edilebileceğinden bundan kaçınmaya özen gösteriniz.